Zwalczanie szkodników ogrodowych mydłem potasowym

www.argentmarkgames.com.pl torf ogrodniczy

Sięgnięcie po chemiczne preparaty w walce z ogrodowymi szkodnikami to odważny krok. Mogą one stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla środowiska, ale także dla nas samych. Będąc w centrum ogrodniczym, warto poszukać preparatów bezpiecznych, które można stosować w rolnictwie ekologicznym.

Jednym z nich jest ogrodnicze mydło potasowe, które Unia Europejska dopuściła do stosowania w uprawach ekologicznych. Wytwarza się je z czystych i naturalnych olejów roślinnych. Ma właściwości grzybobójcze i owadobójcze.

Blokując ujścia przewodów oddechowych na ciele, uniemożliwia owadom oddychanie. W zależności jakiego szkodnika chcemy się pozbyć, musimy dodać do mydła odpowiedni wyciąg lub wywar. Warto skorzystać z tego ekologicznego preparatu, walcząc z mszycami w ogrodzie.

Stosując opryski mydłem potasowym o zapachu czosnkowym, skutecznie odstraszymy zapachem szkodniki i zapobiegniemy ponownemu pojawieniu się. Mydło potasowe jest także doskonałym dodatkiem wzmacniającym działanie środka ochronnego.

Next Post

Jak pozbyć się karczowników z ogrodu?

pon Mar 13 , 2017
Gdy napotkamy w ogrodzie na kopczyki i wydrążone w ziemi tunele, pierwsze podejrzenia kierujemy przeciwko kretowi. Możemy się bardzo pomylić. Dużym gryzoniem o długości ciała do 20