Zwalczanie przędziorka chmielowca

Przędziorek chmielowiec jest popularnym szkodnikiem, występującym w naszych ogrodach, który atakuje około 180 gatunków roślin. Jest to roztocz o owalnym ciele, występujący w różnych barwach: zielono-żółtej, czerwono-pomarańczowej lub ciemnobrązowej, osiągający wielkość około 0,5 mm.

Sucha i upalna pogoda sprzyja rozwojowi przędziorka szklarniowca, co sprawia, że może on spowodować duże straty w ogrodzie już w 1 tydzień. Bardzo łatwo rozpoznać jego obecność w ogrodzie.

Na zaatakowanych liściach powstają bladozielone plamki, potem następuje stopniowe zasychanie, aż w końcu liście opadają. Ponieważ przędziorki chmielowce żerują na spodniej części liścia, wysysając soki, można zauważyć po tej stronie niewielką pajęczynę.

Należy uważnie przyglądać się liściom kwiatów ozdobnych w naszym ogrodzie, zwłaszcza liściom róż, hortensji, azalii. Można spróbować usunąć przędziorka szklarniowca z ogrodu przy pomocy wody.

Jeśli spłukiwanie liści silnym strumieniem okaże się nieskuteczne, należy sięgnąć po preparaty roztoczobójcze. Aby skutecznie pozbyć się szkodnika, trzeba powtórzyć opryski kilkakrotnie.

Next Post

Szkodniki róż

wt Kwi 18 , 2017
Róże cieszą się dużą popularnością w ogrodach za sprawą pięknych kwiatów, wspaniałego zapachu oraz długiego okresu kwitnienia. Warto wiedzieć, że różne gatunki i odmiany są w różnym