Header Image

Zdalne sterowanie elektroniką

Zdalne sterowanie elektroniką
wydruk 3d Poznań

Za pomocą automatycznych urządzeń można znacząco podnieść efektywność firmy. Wiele przedsiębiorstw opiera proces produkcyjny głównie na automatyce – od przygotowania materiału aż na końcowej kontroli kończąc (chociaż ta ostatnia rola wciąż często przypada człowiekowi).

weekend.orientacja.net.pl

Zautomatyzowane mogą być również hodowle zwierząt czy uprawy roślin, a także prywatne mieszkania. O zaletach tego ostatniego rozwiązania przekonują się ci, którzy decydują się na wybudowanie tzw.

inteligentnego domu – czyli budynku, w którym okna, światła, ogrzewanie czy system kamer stanowią jeden zintegrowany system. Aby automatyka mogła działać, potrzebne są odpowiednie urządzenia wejścia/wyjścia oraz system, który na ich podstawie kontroluje prace urządzeń wykonawczych.

Do tego ciągu trzeba dziś dodać jeszcze jeden ważny element – zdalne urządzenie sterujące. Zarządzanie hodowlą, domem czy nawet procesem produkcyjnym jest dziś możliwe za pomocą jednego panelu, który może bezprzewodowo komunikować się z pozostałą częścią systemu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by panelem tym był telefon lub tablet. Dotyczy to zarówno elektroniki użytkowej, jak i układów o dużej mocy.