Zapalenie zatok – jak załagodzić objawy?

www.energiajestwnas.pl https://www.formeds.com.pl/cat/76/Kolagen

Ból u nasady nosa, który rozchodzi się w okolice czoła i problemy z oddychaniem to objawy zapalenia zatok. To dosyć uciążliwe dolegliwości i w celu ich wyeliminowania należy skonsultować się z lekarzem, aby zastosować odpowiednie leczenie. Jednakże istnieją domowe sposoby, które skutecznie łagodzą objawy i wspomagają proces powrotu do zdrowia.

Skutecznym sposobem na załagodzenie zapalenia zatok są okłady z soli jodowo-bromowej. Niewielką ilość soli należy podgrzać na patelni, a następnie zawinąć w bawełnianą ściereczkę i przykładać do czoła. Uwalniane związki jodu oraz bromu wspomogą oczyszczanie wydzieliny.

Wiele osób stosuje również inhalacje, które polegają na wdychaniu pary wodnej z roztworu wody z ziołami lub olejkami eterycznymi. Wykorzystuje się do tego celu sól, majeranek oraz miętę. Inhalacje działają rozrzedzająco na wydzielinę oraz zmniejszają dolegliwości bólowe.

Ponadto można wdychać zapach cebuli, czosnku czy niektórych przypraw, takich jak kminek.

Next Post

Chirurg czy stomatolog?

pt Kwi 20 , 2018
Kiedy zastanawiamy się nad tym, co kryje się pod pojęciem chirurgii, często jesteśmy w stanie wyobrazić sobie znacznie więcej, niż tylko poważnego jegomościa w białym fartuchu. Zwykle w głowie kotłują nam