Wzdęcia – jak pozbyć się nieprzyjemnego problemu?

www.pomosty-dolnyslask.pl

Wzdęcia, którym towarzyszą wiatry to nic przyjemnego. Każdy z nas zna uczucie napompowania i bulgotania w brzuchu, co jest dla nas dosyć krępujące, gdy przebywamy w towarzystwie innych osób.

Znamy skuteczne sposoby na pozbycie się wzdęć, które są niczym innym jak nadmiarem powietrza w układzie pokarmowym. Połykanie powietrza podczas jedzenia oraz mówienia oraz procesy trawienne sprawiają, że doskwierają nam męczące dolegliwości.

Jednym z powszechnie stosowanych sposobów są herbaty na bazie ziół wiatropędnych. Zatem dobrze jest mieć w szafce kuchennej koper włoski, miętę pieprzową czy bazylię.

Napar sporządzony z tych ziół zapobiegnie wzdęciom. Ponadto zaleca się spacery na świeżym powietrzu i aktywność fizyczną, która korzystnie wpływa na pracę jelit.

Warto również zwrócić większą uwagę na to, co jemy. Przy problemach z wzdęciami wskazane jest spożywanie małych posiłków co 2-3 godziny.

Gdy ból oraz uczucie dyskomfortu nabiera charakteru przewlekłego, warto udać się do lekarza i poszukać dokładnej przyczyny problemu.

Next Post

Ryby skutecznym sposobem na alergię

pt Mar 2 , 2018
Niektóre reakcje naszego organizmu wywołane są przez różnego rodzaju wirusy i bakterie, z którymi organizm podejmuje walkę. I tak, pyłki roślin, kurz, sierść zwierząt czy niektóre składniki pokarmowe wywołują