Uprawa poziomki

http://www.ziemovit.pl/kalendarz/luty https://pozbruk.pl/kategoria/mala-architektura/architektura-ogrodowa-presstone/

Poziomka doskonale rośnie i owocuje na rożnych terenach, dlatego nietrudno ją spotkać na obrzeżach lasów. W ogrodach wciąż jest to mało rozpowszechniony krzew.

Poziomki bardzo podobne do truskawek, ale ich zaletą jest fakt, że niektóre odmiany krzewów obficie owocują przez całe lato. Bardzo ważne jest dbanie latem o odpowiednią wilgotność gleby i regularne podlewanie poziomki.

W przeciwnym razie, krzew będzie podsychać i wyda znacznie mniej owoców. Aby krzew obficiej owocował, ważna jest także żyzność gleby.

Warto od czasu do czasu nawozić glebę obornikiem, torfem lub kompostem. Należy także pamiętać o systematycznym usuwaniu chwastów rosnących w pobliżu poziomki oraz oczyszczaniu krzewu z uschniętych pędów.

www.szymoncofalik.pl

Szkodnikami, które najczęściej atakują krzew są mszyce, dlatego warto zastosować ekologiczne opryski z czosnku, który zapachem odstraszy owady. Warto także wiedzieć, że poziomka w jednym miejscu może rosnąć maksymalnie 3 lata, potem krzew się starzeje, a owoce drobnieją.

W takim wypadku należy zasadzić nowe pędy w innym miejscu.

Next Post

Jak ochronić drzewa owocowe przed zimą?

pon Cze 26 , 2017
Koniec jesieni to idealna pora na rozpoczęcie zabiegów, mających na celu przygotowanie drzewek owocowych do zimy. Silny mróz i wiatr, a także szukające pożywienia dzikie zwierzęta, mogą uszkodzić drzewa.