Turkuć podjadek w ogrodzie

Turkuć podjadek to duży owad przypominający świerszcza. Jest to szkodnik żyjący pod ziemią, rzadko wychodzący na powierzchnię. Drążąc korytarze w ziemi, podgryza korzenie, bulwy i kłącza. W efekcie rośliny marnieją i obumierają.

Turkucie występujące w ogrodzie pojedynczo, nie stanowią dużego zagrożenia. Należy zacząć się martwić, gdy zauważamy je większych ilościach, ponieważ mogą skutecznie zniszczyć nasz ogród. Prewencyjnie warto posadzić w ogrodzie rośliny, których turkuć podjadek nie lubi, a mianowicie: olszę czarną, koronę cesarską i szachownicę kostkowatą. Skutecznym sposobem zwalczania turkucia są pułapki, dzięki którym wyłapuje się młode i dorosłe szkodniki.

Metoda ta wymaga czasu i dużego nakładu pracy, ale jest w pełni bezpieczna dla roślinności w ogrodzie. Jeśli ekologiczne sposoby nie przynoszą rezultatów, należy sięgnąć po chemiczne preparaty doglebowe. Należy jednak pamiętać, że substancje chemiczne mogą negatywnie wpłynąć na glebę i rośliny. Dobrym rozwiązaniem może być porozkładanie zatrutej przynęty, np.

liści sałaty spryskanych preparatem chemicznym.

Next Post

Ochrona malin przed szkodnikami

czw Kwi 13 , 2017
Malina jest krzewem chętnie uprawianym w ogrodach ze względu na smaczne i pełne witamin owoce. Mimo że jest to roślina mało wymagająca, należy o nią odpowiednio dbać z uwagi na