Szkodniki bukszpanu

Bukszpan cieszy się dużą popularnością w ogrodach, ponieważ nie wymaga on specjalnej pielęgnacji i jest odporny na warunki atmosferyczne. Można go formować w różne kształty, a przy tym dobrze znosi cięcie.

Idealnie sprawdza się w roli żywopłotów i obwódek. Z tego powodu, warto wiedzieć jakie szkodniki ogrodowe atakują bukszpan i jak się ich pozbyć.

Miodówka bukszpanowa i skorupnik jabłoniowy to owady, które mogą wyrządzić poważne szkody w krzewach bukszpanu. Larwy i dorosłe osobniki miodówki bukszpanowej wysysają soki z liści, co powoduje ich zwijanie się.

Aby zapobiec występowaniu tego szkodnika, należy regularnie przycinać krzew. Gdy dostrzeżemy pierwsze objawy występowania miodówki bukszpanowej, zazwyczaj w maju, należy zastosować opryski chemiczne.

Skorupnik jabłonowy atakuje pędy, co przyczynia się do ich zamierania, zdrobnienia liści i zahamowania wzrostu bukszpanu. Owady te należy zwalczać preparatami chemicznymi w okresie wylęgania się larw.

Dla większej skuteczności, warto kilkakrotnie powtórzyć opryski.

Next Post

Kiedy i jak wykonywać wiosenne opryski drzewek owocowych ?

pt Maj 26 , 2017
Wiosna to czas, kiedy ogród budzi się do życia, pojawiają się pierwsze pąki, a wraz z nimi także choroby i szkodniki. Warto odpowiednio zabezpieczyć drzewka owocowe przed nadchodzącym sezonem,