Szkodniki atakujące tuje

Szkodnikiem najczęściej atakującym tuje jest misecznik tujowiec. W miesiącach wiosennych żerują samice misecznika, zaś w letnich larwy.

Żerowanie misecznika na tujach powoduje przebarwienia i zamieranie pędów oraz występowanie na łuskach lepkiej substancji – rosy miodowej, która stanowi pożywkę do rozwoju grzybów sadzakowych. Obecność szkodnika może także doprowadzić do znaczącego ograniczenia lub zahamowania wzrostu rośliny Misecznika tujowca należy zwalczać w okresie wylęgania się i żerowania lar, czyli od lipca do września.

W tym celu używa się owadobójczych środków chemicznych, gdyż ekologiczne sposoby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Należy pamiętać, że niemal całkowite wyniszczenie szkodników możliwe jest po kilkakrotnym powtórzeniu oprysków.

Prewencyjnie, wraz z końcem zimy, można zastosować opryski preparatem olejowym, aby pozbyć się osobników, które przetrwały zimę. Zastosowanie środka ochrony roślin na przedwiośniu nie stanowi takiego zagrożenia dla środowiska, jak późniejsze opryski.

Next Post

Koty w ogrodzie

śr Cze 14 , 2017
Koty to sympatyczne i lubiane zwierzęta domowe, ale w ogrodzie nie są miłymi gośćmi. O ile jeden kot, pojawiający się na naszej działce raz na jakiś czas, nie wyrządzi dużych szkód,