Sprzymierzeńcy w walce ze szkodnikami

www.pureled-zarowki.pl

Warto wiedzieć, że niektóre rośliny w ogrodzie pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale są także naturalnymi środkami ochrony przed szkodnikami. Być może nie wyeliminują całkowicie insektów z Twojego ogrodu, ale skutecznie ograniczą ich występowanie. Niewiele osób wie, że aby odstraszyć i wyprosić z ogrodu niemiłych gości wystarczy posadzić odpowiednie rośliny, których zapachu szkodniki nie lubią. Woń szczypiorku i czosnku będzie skutecznie zwalczać mrówki, mszyce i przędziorki.

Zapachu gorczycy białej oraz gryki nie lubią drutowce, a aksamitki i dalie ogrodowe pomogą w walce z nicieniami glebowymi. Warto także posadzić w ogrodzie lawendę, która odstraszy komary oraz miętę pieprzową, która pomoże pozbyć się nie tylko mszyc i mrówek, ale również myszy. Co ciekawe, niektóre rośliny mogą zadziałać na szkodniki jako pułapka. Nasturcja intensywnie wabiąc swoim zapachem mszyce spowoduje, że zaatakują one tylko ten kwiat, inne pozostawiając w spokoju.

Sałata stanowi pułapkę dla motyli nocnych – rolnic.

Next Post

Domowe sposoby na larwy w ogrodzie

czw Maj 18 , 2017
Jeśli tylko zauważysz larwy w swoim ogrodzie, nie lekceważ ich. Musisz wiedzieć, że larwy chrabąszcza majowego – pędraki oraz larwy sprężyków – drutowce, to najgroźniejsze szkodniki roślin. Pewnie zastanawiasz