Sposoby zwalczania mrówek w ogrodzie

Mrówki w ogrodzie, występujące w dużych ilościach, nie są mile widzianymi gośćmi. Dlaczego? W poszukiwaniu nektaru niszczą rośliny, sprzyjają rozmnażaniu i rozpowszechnianiu się mszyc, osłabiają drzewa budując gniazda w korze drzew, aż wreszcie zaczynają się pojawiać na tarasie lub przez okno wchodzą do kuchni. To tylko kilka powodów, dla których warto zacząć walkę z mrówkami. Sposobów zwalczania mrówek jest kilka.

ranking.aktualne-mapy.com.pl

Wskazane jest posadzenie w ogrodzie roślin, których woni mrówki nie lubią, np. lawendy, majeranku, nagietka. Zapach wrotyczu również działa odstraszająco, więc można rozłożyć to ziele w miejscach, gdzie mrówki są najbardziej widoczne. Także skuteczną metodą jest rozsypanie mąki lub proszku do pieczenia w miejscach, gdzie pojawiają się szkodniki.

Jeśli w ogrodzie są mszyce, warto najpierw rozprawić się z nimi, a dopiero potem z mrówkami. Na rynku dostępne są preparaty owadobójcze w sprayu, proszku bądź granulkach. Warto po nie sięgnąć, gdy naturalne sposoby zwalczania mrówek nie działają. Trzeba jednak pamiętać, że z metody chemicznej można skorzystać tylko wtedy, gdy w naszym ogrodzie nie rosną owoce i warzywa o krótkim okresie wegetacji, np.

truskawki oraz gdy w pobliżu nie ma studni lub ujęcia wody pitnej. Trzeba także zachować szczególną ostrożność, jeśli w ogrodzie bawią się małe dzieci.

Next Post

Uprawa poziomki

sob Cze 24 , 2017
Poziomka doskonale rośnie i owocuje na rożnych terenach, dlatego nietrudno ją spotkać na obrzeżach lasów. W ogrodach wciąż jest to mało rozpowszechniony krzew. Poziomki bardzo podobne