Śliwa w ogrodzie

Śliwa to drzewo owocowe, które warto posadzić w swoim ogrodzie. Jest to smaczny owoc, z którego można robić przetwory lub dodawać do deserów. Zawiera mnóstwo wartości odżywczych, które dobrze wpływają na działanie naszego organizmu.

Czy dużo pracy trzeba włożyć w pielęgnację tego drzewka, aby cieszyć się dużą ilością owoców? Należy pamiętać, że śliwa najlepiej będzie rosła w żyznej, próchnicznej i dość wilgotnej glebie, dlatego podczas upałów należy ją regularnie podlewać. Ważne jest także, aby rosła w miejscu osłoniętym od wiatru. Co więcej, śliwa nie lubi mrozów, dlatego warto na zimę otulać ją słomą.

Warto co jakiś czas stosować nawozy z obornika, dzięki któremu ograniczone zostanie parowanie wody. Młode śliwy należy regularnie przycinać poprzez skracanie zbyt silnych przyrostów. W ten sposób formuje się korona drzewa.

Należy pamiętać o usuwaniu suchych i uszkodzonych gałęzi. Nie można także zapominać o ochronie drzewka przed szkodnikami i chorobami. Wczesną wiosną można zapobiegawczo spryskać śliwy preparatami na mszyce i muszki owocówki.

Jak widać, śliwy nie wymagają szczególnej pielęgnacji i większej dbałości niż jabłonie czy grusze.

Next Post

Opryskiwanie drzewek owocowych jesienią

pt Cze 16 , 2017
Jesienią, gdy owoce są już zebrane, a liście zaczynają opadać, niezwykle ważne jest, aby przeprowadzić opryski drzewek i krzewów owocowych. Ogrodnicy uważają, że jest to jeden z najważniejszych