Rośliny wrzosowate w twoim ogrodzie

Rośliny wrzosowate bardzo często urozmaicają wygląd naszych ogrodów nawet w szare jesienne dni, kiedy większość innych rabat nie zachwyca. Powód jest prosty – rośliny wrzosowate są nie tylko łatwe w uprawie, ale też bardzo lubiane dzięki swojemu całorocznemu ulistnieniu. Nic więc dziwnego, że są one tak popularne, choć żeby rzeczywiście stanowiły o pięknie naszego ogródka przez cały rok trzeba pamiętać o ważnych zasadach ich sadzenia. Kluczową kwestią jest miejsce – najlepiej osłonięte od wiatru, nieco zacienione, gdzieś w zakątku ogrodu, gdyż nie lubią zbytnio słońca.

Lubią za to wilgotne powietrze, więc dobrze rosną w pobliżu zbiorników wodnych. Gleba powinna być kwaśna, a to potrzeba odpowiedniego przygotowania. Warto po posadzeniu roślin wrzosowatych rozłożyć wokół warstwę ściółki, która niesie ze sobą wiele korzyści. Ważne też jest regularne ich podlewanie, przede wszystkim w okresie, kiedy kwitną, czyli od kwietnia do lipca, a także zaraz przed zimą.

Next Post

Duży wybór kosiarek spalinowych

nie Sie 20 , 2017
Kosiarka to powszechny już element wyposażenia każdego miłośnika ogrodowej zieleni, który stanowi podstawowe narzędzie przy pielęgnacji ogródka. To bowiem trawa i jej stan w wielu przypadkach stanowi