Przechowywanie opon

Wymiana opon to jedna ważna kwestia, jednak pojawia się zasadnicze pytanie, co zrobić ze zdjętymi właśnie zimowymi, czy letnimi oponami, które przydadzą się nam za rok. Oczywiście musimy je odpowiednio przechować tak, aby nie uległy deformacji oraz zniszczeniu. Przede wszystkim musimy znaleźć miejsce, które zawsze jest suche, najlepiej zaciemnione i w miarę chłodne, dlatego idealnie nadaje się do tego piwnica.

Powinniśmy umieścić je również z dala od wszelkich szkodliwych substancji chemicznych oraz źródeł ognia czy prądu, także nie bezpośrednio na podłodze. Warto przed odłożeniem ich na półkę dokładnie je wyczyścić oraz wysuszyć, usunąć wszelkie zanieczyszczenia między szczelinami bieżnika, a następnie zapakować w oryginalne pokrowce. Jeżeli takich nie posiadamy wystarczy owinąć każdą oponę dużym workiem na śmieci, co zabezpieczy przed ewentualnym działaniem szkodliwych czynników.

Samo składowanie może odbywać się w jednym stosie jedna na drugiej, ale warto, co jakiś czas zmieniać ich kolejność.

Next Post

Kryteria wyboru – letnie, czy jednak wielosezonowe opony

śr Kwi 3 , 2019
W związku z pojawieniem się na rynku uniwersalnego ogumienia pojawiły się pewne nieścisłości związane z podjęciem decyzji, którą opcje wybrać. Nową wielosezonową oponę, czy może pozostać