Porady dotyczące aranżacji żywopłotu

biurka komputerowe

Krzewy tworzące żywopłot są ciekawymi i bardzo wdzięcznymi roślinami. Z reguły nie wymagają one szczególnej pielęgnacji. Do prawidłowego wzrostu potrzebują zaledwie wody, a niektóre gatunki również słońca.

Ponadto, aby utrzymać tego rodzaju krzewy w oczekiwanej formie, należy poświęcić im odrobinę czasu, skupiając się na ich podcinaniu. Chcąc mieć w ogrodzie żywopłot, można zdecydować się na jedną z dwóch dróg prowadzącą do tego celu. Pierwsza droga jest krótsza, ale bardziej kosztowna.

Wymaga zakupu krzewów odpowiedniej wielkości (minimum 160 centymetrów), które utworzą żywopłot. Drugą możliwością, nieco bardziej czasochłonną, ale mniej kosztowną jest zakupienie krzewów małych, które z biegiem lat utworzą wymarzoną kompozycję. Na żywopłoty decydujemy się coraz częściej i chętniej.

To dlatego, że żywopłot daje możliwość całkowitego odgrodzenia się od nielubianych sąsiadów, czy od wścibskich spojrzeń przechodniów. Ponadto jest to rozwiązanie tańsze w porównaniu np. ze zmianą płotu.

Żywopłot jest bardzo ciekawym elementem aranżacji ogrodu, który bez większego wysiłku możesz zaprojektować sama.

Next Post

Aranżacja ogrodu dużego

śr Sie 17 , 2016
Duże ogrody stwarzają zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne, w porównaniu do ogrodów małych. W ogrodach dużych istnieje możliwość zdecydowania się niemal na każdy rodzaj roślin