Pielęgnacja wrażliwej brzoskwini

ziemia do iglaków

Mówi się, że brzoskwinie to jedne z najsmaczniejszych i najsłodszych owoców w ogrodzie. Jednakże drzewka są bardzo delikatne i wymagają szczególnej pielęgnacji. Drzewka brzoskwini należy sadzić w miejscach osłoniętych od wiatru, ponieważ bardzo lubią ciepło. Co roku należy pamiętać o przycinaniu koron drzew.

W ten sposób usuwa się stare pędy, na których nie rosną liście. Trzeba także zwrócić uwagę na to, aby przed kwitnieniem wycinać boczne i starsze gałęzie przy pniu lub nad owocującym pędem. Wierzchołki owocujących pędów wycina się latem. Warto po takich zabiegach, w każdym miejscu cięcia, zastosować maść ogrodniczą.

www.drawno-cystersi.pl

Często spotykaną chorobą tych drzewek owocowych jest kędzierzawość liści. Zapobiegawczo można stosować wiosenne opryski grzybobójcze, ale trzeba je wykonać zanim drzewko pokryje się liśćmi. Ponieważ brzoskwinia jest niezwykle wrażliwa na niskie temperatury, można zabezpieczyć je przed zimą poprzez owinięcie słomą. Ponadto drzewo wymaga gleby z wysoką zawartością azotu, dlatego warto stosować jako nawóz obornik.

Next Post

Mysz polna w ogrodzie

nie Maj 14 , 2017
Mysz polna jest niewielkim gryzoniem o długości ciała od 8 do 11 cm. Łatwo ją rozpoznać, ponieważ charakteryzuje się specyficznym rudawym ubarwieniem z czarną pręgą wzdłuż całego grzbietu. Jest wszystkożerna,