Pielęgnacja agrestu

www.zzg.zgora.pl

Agrest jest krzewem owocowym, który gości w wielu ogrodach. Owoce doskonale nadają się na przetwory, kompoty czy jako dodatek do ciast i deserów. Jak w takim razie dbać o ten krzew, aby wydał obfite plony? Agrest doskonale się nadaje do uprawy w naszym klimacie ze względu na mrozoodporność. Ważne tylko, aby krzew rósł w miejscu dostatecznie nasłonecznionym i osłoniętym od wiatru.

Gleba powinna być w tym miejscu żyzna i lekko próchnicza. Agrest źle znosi susze, dlatego trzeba dbać o wilgotność gleby. Pielęgnacja agrestu ogranicza się do regularnego przycinania krzewu. Odpowiednie usuwanie starszych pędów ma wpływ na wzrost krzewu i owoce.

Pierwsze przycięcie agrestu powinno odbyć się już po posadzeniu, gdy wypuści pędy. Zostawić należy tylko 2-3 odnogi, z których potem będzie się rozwijał okazały krzew. Istotne jest, aby zapewnić agrestowi właściwą ochronę przed szkodnikami. Popularną chorobą rośliny jest mączniak, dlatego należy stosować chemiczne opryski wraz z początkiem wiosny.

Next Post

Nawożenie drzew i krzewów owocowych

nie Kwi 2 , 2017
Nawożenie drzew i krzewów owocowych to bardzo ważny zabieg pielęgnacyjny. Należy wiedzieć jak nawozić i czym, ponieważ inaczej pielęgnuje się w ten sposób młode drzewka, a inaczej stare. Oto kilka