Opryskiwanie drzewek owocowych jesienią

Jesienią, gdy owoce są już zebrane, a liście zaczynają opadać, niezwykle ważne jest, aby przeprowadzić opryski drzewek i krzewów owocowych. Ogrodnicy uważają, że jest to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych.

W ten sposób rośliny zabezpieczane są przed zimą oraz chorobami i szkodnikami, które mogą zaatakować w kolejnym sezonie. Wraz z początkiem listopada warto spryskać drzewka miedzianem, który zapobiegnie infekcjom grzybowym.

Dzięki temu brzoskwinie zostaną uchronione przed atakiem kędzierzawości, wiśnie przed rakiem bakteryjnym, a drzewka czereśni uodpornią się na zasychanie liści. Na grusze i jabłonie należy zastosować oprysk z 5% roztworu mocznika, który zabezpieczy je przed parchem.

Należy pamiętać, że brzoskwinie trzeba opryskiwać, gdy opadną wszystkie liście, a wiśnie i czereśnie podczas opadania. W zależności od tego jakie szkodniki lub choroby zaatakowały drzewka, można zakupić odpowiednie preparaty chemiczne w sklepie ogrodniczym.

Jesienne opryski środkami nienaturalnymi nie są tak groźne jak wiosenne, więc nie należy obawiać się o ogród. Warto pamiętać o jesiennym opryskiwaniu, ponieważ dzięki temu drzewka zostaną odpowiednio przygotowane do zimy i nadchodzącego sezonu.

Next Post

Jak zadbać o wiśnię w ogrodzie?

sob Cze 17 , 2017
Wiśnie to popularne drzewka ogrodowe, jednak nie wszyscy wiedzą jak odpowiednio o nie zadbać, aby obficie obrodziły. W zasadzie ich uprawa nie należy do trudnych, ale trzeba