Ogród różany

Jeśli chcemy, by nasz ogród mienił się kolorami od wczesnego lata do późnej jesieni, warto posadzić w nim róże. Jak większość roślin, wymagają one specjalnej pielęgnacji, by prawidłowo się rozwijały. Krzaki różane sadzimy wiosną albo jesienią.

Jeśli kupimy róże w pojemnikach, to można sadzić je również latem. Stanowisko powinno być słoneczne, zwróćmy jednak uwagę, by odmian o ciemnych kwiatach nie sadzić w miejscach, gdzie będą narażone na działanie silnego słońca. Róże źle znoszą miejsca zacienione i przeciągi.

Najlepiej rosną na podłożu piaszczysto – gliniastym, z dużą zawartością próchnicy. Nie służy im gleba ciężka i wilgotna. Chore i suche pędy róż wycinamy jesienią.

Usuwamy też spod krzaków opadłe liście. Po pierwszych przymrozkach osłaniamy krzaki słomianym chochołem lub białą agrowłókniną. U podstawy krzaków usypujemy kopczyki z ziemi, kory lub torfu, które dodatkowo przykrywamy gałązkami świerku.

Róże odsłaniamy ponownie na wiosnę, gdy nie grożą im już przymrozki. Osłony najlepiej zdejmować w pochmurne dni. Dwa tygodnie później przycinamy krzewy, a po tym zabiegu zasilamy glebę specjalistycznym nawozem do róż.

Next Post

Sposoby na osy i szerszenie w ogrodzie

nie Sie 27 , 2017
Osy i szerszenie zaczynają się pojawiać w ogrodach w maju i już wtedy należy zacząć z nimi walkę, zwłaszcza jeśli ogród jest miejscem zabaw dzieci. Jeśli osy lub szerszenie