Header Image

Ochrona jabłoni przed szkodnikami

www.mobiledev.pl

Jabłonie to najczęściej występujące drzewka owocowe w sadach i przydomowych ogrodach. Różnorodność odmian pozwala na posadzenie jabłoni zgodnie z preferencjami smakowymi. Kruche i kwaśne antonówki doskonale nadają się na przetwory.

Jednak jest to także drzewko owocowe podatne na szkodniki. Jak należy zwalczać szkodniki, aby cieszyć się obfitymi plonami? Jednym z najczęściej występujących szkodników jest owocnica jabłoniowa, która powoduje robaczywienie i opadanie jabłek. Gdy tylko zauważymy pierwsze larwy, zazwyczaj w końcowym okresie opadania larw kwiatowych, koniecznie musimy przeprowadzić opryski specjalnymi preparatami owadobójczymi.

Przędziorków, które masowo żerują na spodniej stronie liści, także nie należy lekceważyć. Można spróbować zwalczać tego szkodnika spłukując go z liści silnym strumieniem wody. Jeśli to nie pomoże, należy zastosować preparaty roztoczobójcze.

Mszyce i miodówki to bardzo popularne owady, które łatwo się rozprzestrzeniają i zazwyczaj atakują wszystkie rośliny w ogrodzie. W tym wypadku skuteczne będzie spryskanie nie tylko jabłoni, ale także pozostałych krzewów i drzewek owocowych.