Ochrona drzewek owocowych przed szkodnikami

produkty.ealergie.com.pl

Wiosna to okres, w którym należy poświęcić sporo czasu pielęgnacji roślin w naszym ogrodzie. Jeśli na naszej działce znajdują się drzewa owocowe, trzeba zapewnić im odpowiednią ochronę, gdyż są one narażone na różnego rodzaju choroby i ataki szkodników w nadchodzącym sezonie. W przeciwnym razie drzewa mogą nie obrodzić owoców.

Szkodniki atakujące drzewa owocowe pojawiają się, gdy tylko pąki zaczynają się rozwijać, dlatego ważne jest, aby opryski zastosować przed okresem kwitnienia drzewek. Najczęściej występującymi szkodnikami są mszyce, miodówki i kwieciaki, które najchętniej atakują jabłonie i grusze. W wyborze środka ochronnego należy kierować się gatunkiem rośliny, terminem oprysku oraz rodzajem szkodnika, jakiego chcemy zwalczać.

Przed przystąpieniem do opryskiwania należy zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu preparatu. Pamiętaj także, aby opryski drzew owocowych wykonywać w ciepły, pochmurny dzień, kiedy nie pada deszcz i nie wieje wiatr. Słoneczna pogoda nie jest odpowiednia do tego typu zabiegów, gdyż można by narazić pędy na poparzenie.

https://ciechagro.pl/pl/produkty/srodki-ochrony-roslin/produkty-uzupelniajace

Z kolei deszcz mógłby zmyć środek ochronny.

Next Post

Zwalczanie szkodników ogrodowych mydłem potasowym

pon Mar 13 , 2017
Sięgnięcie po chemiczne preparaty w walce z ogrodowymi szkodnikami to odważny krok. Mogą one stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla środowiska, ale także dla nas samych. Będąc w centrum ogrodniczym, warto