Header Image

O pierwszej aranżacji ogrodu warto pomyśleć już na etapie projektowania domu

O pierwszej aranżacji ogrodu warto pomyśleć już na etapie projektowania domu
www.kuszyk-mediacje.pl

Ogród bez wątpienia jest częścią domu. W ogrodzie coraz częściej wypoczywamy i coraz chętniej spędzamy czas z przyjaciółmi.

Aby właściwie zaaranżować ogród, warto pomyśleć o tym dużo wcześniej – najlepiej na etapie projektowania domu. Oczywiście w tym czasie nie musisz zastanawiać się nad tym jakie konkretne gatunki roślin zamierzasz posadzić, jednak pewne kwestie ustalone w tym czasie mogą mieć znaczny wpływ na późniejsze możliwości aranżacyjne.

Na etapie projektowania domu powinnaś bez wątpienia podjąć decyzję o tym, czy dom ma być otwarty, czy zamknięty na ogród. Pamiętaj, że ta decyzja jest niemalże nieodwracalna, dlatego kilka razy ją przemyśl.

http://ogrodybotanika.pl/o-nas

Coraz popularniejsze stają się domy otwarte na ogród, dające wiele możliwości np. swobodnego spędzania czasu z przyjaciółmi na świeżym powietrzu, bez tracenia z nimi kontaktu, w przypadku konieczności przygotowania w domu kolejnych posiłków.

Domy otwarte na ogród są jasne i przestronne, a ogrody otaczające te domy w dużej mierze są bardziej zadbane i „wdzięczne”.