O pierwszej aranżacji ogrodu warto pomyśleć już na etapie projektowania domu

www.kuszyk-mediacje.pl

Ogród bez wątpienia jest częścią domu. W ogrodzie coraz częściej wypoczywamy i coraz chętniej spędzamy czas z przyjaciółmi.

Aby właściwie zaaranżować ogród, warto pomyśleć o tym dużo wcześniej – najlepiej na etapie projektowania domu. Oczywiście w tym czasie nie musisz zastanawiać się nad tym jakie konkretne gatunki roślin zamierzasz posadzić, jednak pewne kwestie ustalone w tym czasie mogą mieć znaczny wpływ na późniejsze możliwości aranżacyjne.

Na etapie projektowania domu powinnaś bez wątpienia podjąć decyzję o tym, czy dom ma być otwarty, czy zamknięty na ogród. Pamiętaj, że ta decyzja jest niemalże nieodwracalna, dlatego kilka razy ją przemyśl.

Coraz popularniejsze stają się domy otwarte na ogród, dające wiele możliwości np. swobodnego spędzania czasu z przyjaciółmi na świeżym powietrzu, bez tracenia z nimi kontaktu, w przypadku konieczności przygotowania w domu kolejnych posiłków.

Domy otwarte na ogród są jasne i przestronne, a ogrody otaczające te domy w dużej mierze są bardziej zadbane i „wdzięczne”.