Nawożenie drzew i krzewów owocowych

pielęgnacja ogrodu w kwietniu

Nawożenie drzew i krzewów owocowych to bardzo ważny zabieg pielęgnacyjny. Należy wiedzieć jak nawozić i czym, ponieważ inaczej pielęgnuje się w ten sposób młode drzewka, a inaczej stare. Oto kilka wskazówek. Jeśli posadziliśmy w ogrodzie młode drzewka, musimy pamiętać, aby ich nie nawozić przez pierwszy rok. Dopiero po dwóch latach będą wymagały tego zabiegu. Szczególnie ważne jest nawożenie wiosną, kiedy roślina zaczyna kwitnąć i potrzebne są jej substancje odżywcze do prawidłowego wzrostu.

ospawietrzna.org

Można wtedy zastosować nawozy mineralne zawierające potas, azot czy też magnez. Dobrym rozwiązaniem będzie także naturalny nawóz w postaci obornika czy kompostu. Warto wcześniej sprawdzić jakie mają wymagania glebowe poszczególne drzewa i krzewy owocowe. Jesienne nawożenie powinno odbywać się jeszcze przed nadejściem pierwszych mrozów. Wtedy jest dobra pora, aby nawieźć glebę fosforem, wapnem lub potasem. Nawozy rozsypuje się wokół drzewa lub krzewu i miesza się je z glebą lub tworzy się otwory, do których wsypuje się nawóz, a następnie się je zasypuje.

Next Post

Biedronka - naturalny wróg szkodników roślin

pt Kwi 7 , 2017
Nie każdy wie, że nie wszystkie owady stanowią niebezpieczeństwo dla roślin w naszym ogrodzie. Sięgnięcie po preparaty chemiczne w walce ze szkodnikami może wyniszczyć pożyteczne