Header Image

Narządowe działy chirurgii

Narządowe działy chirurgii
www.wolontariat2011.pl https://odtruwanie.lublin.pl/oferta/odtruwanie-poalkoholowe-lublin

Chirurgia jest bardzo szeroką dziedziną medycyny, obejmującą wyjątkowo obszerną tematykę. Dotyczy wielu różnorodnych zabiegów, a lekarze, którzy się w niej specjalizują, muszą posiadać wiedzę z bardzo rozległej tematyki. Aby jednak nieco zawęzić zakres działania w poszczególnych przypadkach, chirurgię dzieli się na tak zwane narządowe działy.

Jak sama nazwa wskazuje, określenie każdej z tych węższych dziedzin będzie odnosiło się do zabiegów i operacji przeprowadzanych na wybranych organach czy częściach ciała. W ten sposób możemy spotkać się tu na przykład z chirurgią klatki piersiowej. Jeśli jednak schorzenie będzie wymagało znacznego zagłębienia się w ten obszar, prawdopodobnie wykonywana sztuka przeistoczy się w chirurgię sercowo-naczyniową.

Ta dziedzina będzie dotyczyła nie tylko zabiegów dokonywanych na mięśniu sercowych, ale istnieje również chirurgia stricte naczyniowa, służąca nazywaniu zabiegowego leczenia schorzeń związanych z żyłami. Dosyć skomplikowaną dziedziną chirurgii narządowej jest ta, która dotyczy układu nerwowego. Działanie na drobniutkich połączeniach nerwowych wymaga jeszcze większej precyzji niż w innych sytuacjach.

Ponadto związane jest z ogromnym ryzykiem.