Mysz polna w ogrodzie

Mysz polna jest niewielkim gryzoniem o długości ciała od 8 do 11 cm. Łatwo ją rozpoznać, ponieważ charakteryzuje się specyficznym rudawym ubarwieniem z czarną pręgą wzdłuż całego grzbietu.

Jest wszystkożerna, a jej pokarm uzależniony jest od pory roku. Wiosną żywi się trawą, owadami i warzywami, latem owocami, a jesienią i zimą obgryza korę drzew, bulwy i korzenie roślin.

Jeśli występuje w ogrodzie pojedynczo, nie należy się obawiać wielkich strat. Problem zaczyna się, gdy myszy polne na dobre zagościły w naszym ogrodzie.

Ekologiczną metodą jest posadzenie w ogrodzie roślin, które działają odstraszająco na myszy. Mowa tu o wilczomleczach, czosnku, mięcie, rumianku, gorczycy i czarnej porzeczce.

inzynieria.ekologiczny.edu.pl

Skuteczną metodą są pułapki i łapki, które można porozstawiać w ogrodzie. Obecnie na rynku oprócz tradycyjnych pułapek dostępne są także takie, które rażą prądem.

Jest to dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że w ogrodzie nie biegają nasze pupile oraz dzieci. Bezpieczniejszym sposobem będą odstraszacze ultradźwiękowe, które emitują wysokie dźwięki niesłyszalne dla człowieka, a powodujące ból u gryzoni.

Do chemicznych sposobów należy zagazowywanie nor świecami dymnymi oraz trucizny. Należy pamiętać, że myszy mają bardzo dobry węch, więc stawianie pułapek czy wykładanie trutek powinno odbywać się w rękawiczkach, aby gryzonie nie rozpoznały ludzkiego zapachu.

Next Post

Jak prawidłowo przycinać krzewy owocowe?

pon Maj 15 , 2017
Cięcie krzewów owocowych powinno odbywać się co roku. Niezwykle istotne jest, aby było wykonywane prawidłowo i w odpowiednim okresie. Poznaj tajniki przycinania krzewów owocowych