Header Image

Morela wrażliwa na niskie temperatury

https://ciechagro.pl/pl/produkty/srodki-ochrony-roslin/produkty-uzupelniajace

Morela jest popularnym i lubianym drzewkiem owocowym. Surowe owoce znakomicie smakują, a co więcej, doskonale nadają się na dżemy czy jako dodatek do deserów i ciast.

Jednakże z ich uprawą w ogrodzie jest znacznie gorzej. Sadząc morelę należy wiedzieć, że bardzo trudno o obfite owocowanie, ponieważ jest to drzewko niezwykle wymagające.

Dzieje się tak, ponieważ okres kwitnienia moreli przypada na marzec i kwiecień, ale czasem zdarza się, że pierwsze kwiaty pojawią się już pod koniec lutego. Jak wiemy, jest to czas, kiedy zdarzają się jeszcze przymrozki, a kwiaty moreli są bardzo wrażliwe na niskie temperatury.

Oczywiście, dużo zależy także od odmiany, która rośnie w naszym ogrodzie. Jedne są bardziej, inne mniej odporne na mróz.

Z tego powodu warto zabezpieczać morelę przed zimą i przymrozkami. W jaki sposób to zrobić? Należy owiązać słomą, papierem lub agrowłókniną pień i wszystkie konary.

Taka osłona zapewni ochronę przed mrozami. Zabezpieczenie warto zdjąć wraz z końcem kwietnia, kiedy jest już więcej promieni słonecznych i nie grożą moreli przymrozki.