Letnie, czy uniwersalne

W ostatnich latach na naszym rynku pojawia się coraz więcej modyfikacji w ofercie opon do naszych samochodów. Jeszcze nie tak dawno wybór opierał się zasadniczo na dwóch podziałach, które dotyczyły aktualnej pory roku.

Bowiem rozgraniczenie opon na letnie oraz zimowe było jasne i zrozumiałe. Kiedy tylko temperatura znacznie zaczęła się obniżać i rozpoczynała się wczesna kalendarzowa zima, następował czas na zmianę opon na zimowe.

Natomiast wraz z przyjściem wiosny i słonecznej pogody przechodziliśmy na letnie ogumienie. Jednak od pewnego czasu wielu kierowców zupełnie nie przejmuje się umawianiem na wymianę, jest to możliwe dzięki wprowadzeniu na polski rynek uniwersalnych opon.

www.xxiv-ozhs.pl

Można by powiedzieć, że w takim razie nie ma sensu rozgraniczenie na letnie i zimowe skoro można jeździć przez cały rok na jednym wielosezonowym ogumieniu. Okazuje się jednak, że zastosowanie tych mieszanych wersji rządzi się pewnymi kryteriami, które powinniśmy uwzględnić dokonując tego wyboru.

Next Post

Rodzaj bieżnika – trzy podstawowe podziały

śr Maj 8 , 2019
Decydując się na zakup opon do samochodów musimy nie tylko dobrać odpowiedni ich rozmiar, ale także zwrócić uwagę na wiele innych parametrów. W przypadku opon zimowych dostępne jest jeszcze