Header Image

Kiedy i jak wykonywać wiosenne opryski drzewek owocowych ?

www.darkprint.pl domowe spa

Wiosna to czas, kiedy ogród budzi się do życia, pojawiają się pierwsze pąki, a wraz z nimi także choroby i szkodniki. Warto odpowiednio zabezpieczyć drzewka owocowe przed nadchodzącym sezonem, aby zdrowo rosły i wydały soczyste owoce.

Najważniejsze jest, aby nie spóźnić się z wykonaniem oprysku, ponieważ zbyt późne opryskiwanie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, dlatego warto za te zabiegi zabrać się już z końcem lutego. Wtedy nie ma jeszcze liści na drzewkach i krzewach, więc jest to dobra pora na pierwszy oprysk.

Kolejne należy przeprowadzać wraz z pojawieniem się liści oraz w czasie kwitnienia. Opryskiwanie powinno się przeprowadzać w pochmurny, ale bezwietrzny i ciepły dzień, z uwagi na to, że słońce mogłoby poparzyć pędy, a deszcz spłukać preparat.

ziemia do drzew iglastych

Należy dopilnować, aby wszystkie gałęzie zostały dokładnie pokryte substancją. Wiosną zaleca się ekologiczne opryski, ponieważ chemiczne środki mogą zniszczyć pożyteczne owady, które wprowadziły się do naszego ogrodu.

Preparat należy odpowiednio dostosować do drzewek i krzewów, które znajdują się w ogrodzie. Olej parafinowy skutecznie zwalczy szkodniki, a miedzian zabezpieczy przed infekcjami grzybowymi.

Warto udać się do sklepu ogrodniczego, w którym pracownicy pomogą dobrać właściwy środek ochronny.