Jak zadbać o wiśnię w ogrodzie?

nawóz do trawników

Wiśnie to popularne drzewka ogrodowe, jednak nie wszyscy wiedzą jak odpowiednio o nie zadbać, aby obficie obrodziły. W zasadzie ich uprawa nie należy do trudnych, ale trzeba spełnić kilka warunków, które sprzyjają wzrostowi wiśni. Wiśnie nie mają szczególnych wymagań co do gleby, w której rosną i klimatu. Ważne tylko, aby gleba była bogata w wapń, więc warto w okresie kwitnienia i początkowego wzrostu owoców zastosować nawozy z tym składnikiem. Wiśnia nie wymaga częstego podlewania, wystarczy dostarczyć jej wody tylko w czasie suszy.

Po posadzeniu wiśni, pierwsze cięcie powinno odbyć się wiosną i należy wtedy przyciąć pędy boczne, nie ruszając przewodnika. Starsze drzewka przycinać należy po owocowaniu. Usuwa się wtedy pędy zniszczone, krzyżujące się lub rosnące do środka korony. Przy formowaniu kształtu drzewka należy także pamiętać, że jeżeli pozwolimy jej rosnąć w formie krzaczastej, będzie bardziej odporna na mróz. Wiosną należy także zwracać uwagę czy drzewko nie zaatakował szkodnik lub choroba.

Zapobiegawczo można zastosować ekologiczne opryski ochronne.

Next Post

Jak pozbyć się szkodników drewna?

nie Cze 18 , 2017
Ogród to nie tylko pięknie kwitnące kwiaty, równo przycięte krzewy ozdobne czy grządka z ziołami. Od wiosny do jesieni to także miejsce relaksu, w którym można odpocząć z dala