Jak wybierać rośliny do ogrodu

www.szybkoscbudowy.com.pl

Niezaprzeczalnym faktem jest, że to rośliny tworzą ogród. Aby dobrze go zaaranżować, w myśl spójnej koncepcji i zgodnie z własnymi oczekiwaniami, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad wyborem odpowiednich roślin, które będą tworzyły zieloną przestrzeń.

Rośliny w ogrodzie powinny być dobrane zgodnie z kilkoma kryteriami. Pierwszym z nich jest czas, a konkretniej czas, który ty jesteś w stanie poświęcić roślinom.

Jeśli nie masz go zbyt wiele, zdecyduj się na rośliny nie wymagające częstej pielęgnacji – regularnego podlewania, czy przycinania. Zdecyduj się na rośliny, które do odpowiedniego wzrostu i rozwoju potrzebują minimalne ilości wody i światła.

Dzięki temu nie zmarnieją i będą ozdobą twojego ogrodu przez wiele miesięcy. Sadząc rośliny zwróć uwagę na nasłonecznie ogrodu.

W odpowiednim miejscu posadź rośliny światłolubne i w odpowiednim rośliny lubiące zacienienie. Pamiętaj o tym, aby pnącza sadzić w miejscach, w których będą miały możliwość wzrostu.

W małych ogrodach zrezygnuj z drzew i dużych krzewów. Zdecyduj się na rabaty kwiatowe lub bardziej ekologiczne rozwiązanie – warzywniak lub zielnik.

Next Post

Aranżacja ogrodu łatwego w utrzymaniu

czw Wrz 22 , 2016
Uwielbiasz spędzać czas w ogrodzie, jednak zdecydowanie bardziej wolisz w nim wypoczywać, niż pracować? Zaaranżuj ogród łatwy w utrzymaniu. Taki, który nie będzie kosztował