Jak prawidłowo przycinać krzewy owocowe?

www.genova2009.it

Cięcie krzewów owocowych powinno odbywać się co roku. Niezwykle istotne jest, aby było wykonywane prawidłowo i w odpowiednim okresie.

Poznaj tajniki przycinania krzewów owocowych w Twoim ogrodzie, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się soczystymi i słodkimi owocami. Przed przystąpieniem do zabiegu warto wiedzieć na jakich pędach roślina kwitnie i owocuje, ponieważ od tego będzie zależał sposób przycinania.

Porzeczka i agrest wydają owoce na pędach rocznych lub dwuletnich, więc wyciąć należy pędy starsze, mające więcej niż 3 lata. Maliny, w zależności od odmiany, owocują na pędach dwuletnich lub jednorocznych, tak jak jeżyna.

Wtedy po zbiorach malin lub jeżyn należy tuż nad ziemią obcinać pędy, które owocowały. Nie można zapominać o regularnym usuwaniu suchych i zniszczonych gałązek oraz tych, które leżą na ziemi.

Warto także prześwietlać krzew, aby zapewnić dojrzewającym owocom lepszy dostęp do światła słonecznego. Przycinanie powinno odbywać się wraz z nadejściem lutego i marca, kiedy robi się już cieplej.

Next Post

Zwalczanie nornic w ogrodzie

pon Maj 15 , 2017
Nornice to drobnej budowy gryzonie, ale potrafią skutecznie zniszczyć efekty naszej pracy w ogrodzie. Wyjadają nasiona, owoce i warzywa, obgryzają korzenie roślin i cebule kwiatów, co w rezultacie powoduje