Jak pozbyć się szkodników drewna?

Maj w ogrodzie

Ogród to nie tylko pięknie kwitnące kwiaty, równo przycięte krzewy ozdobne czy grządka z ziołami. Od wiosny do jesieni to także miejsce relaksu, w którym można odpocząć z dala od zgiełku. Altanki, meble ogrodowe czy mini place zabaw dla dzieci często wykonane są z drewna, przez co są narażone na ataki szkodników.

Najpopularniejszymi są chrząszcze i ich larwy, takie jak spuszczel pospolity i kołatek domowy. Jak zapobiec atakom tych szkodników i niszczeniu mebli w naszym ogrodzie? Należy pamiętać, że zwalczanie szkodników drewna jest czynnością bardzo trudną. Gdy tylko wstawimy do ogrodu drewniane meble, altanę bądź zdecydujemy się na ogrodzenie wykonane z drewna, musimy się liczyć z regularnym malowaniem preparatami ochronnymi.

Jeśli zauważymy otwory w drewnie lub trociny, możemy być pewni, że szkodniki zaatakowały nasz ogród. W takiej sytuacji można skorzystać ze specjalnych preparatów, które wstrzykuje się do otworów lub pomalować elementy specjalnym środkiem owadobójczym. Jeśli Twoje działania nie przynoszą skutków, a szkodniki występują masowo, możesz skorzystać z pomocy specjalistów, którzy trudnią się usuwaniem insektów.

Next Post

Jak pielęgnować krzew porzeczki?

pon Cze 19 , 2017
Porzeczka to krzew lubiany przez działkowców ze względu na łatwą uprawę i smaczne owoce. Mamy trzy gatunki tego krzewu: czarną porzeczkę, która zaczyna owocować już w maju