Jak pozbyć się kreta z ogrodu?

http://www.ziemovit.pl/kalendarz/kwiecien

Właściciele ogrodów wiedzą, że kret nie jest tak miłym i sympatycznym zwierzęciem, jak ten, który występuje w bajce dla dzieci. Pozbycie się z działki tego szkodnika do łatwych nie należy.

Oto kilka domowych sposobów na zwalczanie kretów. Stając do walki z kretami, warto wykorzystać ich słabości, a mianowicie wrażliwość na drgania ziemi oraz hałas.

Można w tym celu użyć pustych butelek, metalowych wiatraczków lub drutów. Puste butelki, odpowiednio głęboko wkopane w ziemię, na wietrze będą wydawały charakterystyczne dźwięki, które odstraszą krety.

W podobny sposób zadziałają metalowe wiatraczki zamocowane tuż nad krecimi tunelami. Z kolei metalowe druty, należy mocno naprężyć na niewielkich palikach wbitych w grunt, co w rezultacie w czasie wiatru wywoła drgania w ziemi.

Kreta można się także pozbyć, wykorzystując do tego celu rośliny. Szkodniki nie przepadają za zapachem aksamitki, bazylii, czarnego bzu, dlatego warto posadzić je w swoim ogrodzie.

Można także wykorzystać czosnek – wystarczy umieścić roztarte ząbki czosnku w krecich korytarzach. Wymienione wyżej metody zwalczania kretów są nie tylko skuteczne, ale w pełni bezpieczne.

Next Post

Ochrona drzewek owocowych przed szkodnikami

pon Mar 13 , 2017
Wiosna to okres, w którym należy poświęcić sporo czasu pielęgnacji roślin w naszym ogrodzie. Jeśli na naszej działce znajdują się drzewa owocowe, trzeba zapewnić im odpowiednią