Jak pielęgnować krzew porzeczki?

www.spafactory.pl

Porzeczka to krzew lubiany przez działkowców ze względu na łatwą uprawę i smaczne owoce. Mamy trzy gatunki tego krzewu: czarną porzeczkę, która zaczyna owocować już w maju i cieszy się największą popularnością oraz porzeczkę białą i czerwoną, których owoce zbiera się od połowy sierpnia. Te wszystkie gatunki mają podobne wymagania glebowe i w podobny sposób należy je pielęgnować.

Jak należy dbać o porzeczkę w ogrodzie? Co ważne, przez kilka pierwszych lat nie przycinamy krzewu, za wyjątkiem usunięcia martwych, zniszczonych pędów i usychających pędów. Cięcia prześwietlające starszych krzewów należy wykonywać na wiosnę. Latem trzeba pamiętać o regularnym podlewaniu porzeczki, a w czasie suszy powinno być ono bardziej obfite.

Młode krzewy warto zabezpieczać przed zimą i nadchodzącym mrozem. Ważne jest także, aby systematycznie usuwać pojawiające się chwasty w pobliżu krzewu oraz przekopywać glebę. Co roku należy podlewać krzew nawozem bogatym w sole mineralne, a raz na dwa lata zastosować nawożenie obornikiem lub kompostem.

Next Post

Sposoby zwalczania mrówek w ogrodzie

pon Cze 19 , 2017
Mrówki w ogrodzie, występujące w dużych ilościach, nie są mile widzianymi gośćmi. Dlaczego? W poszukiwaniu nektaru niszczą rośliny, sprzyjają rozmnażaniu i rozpowszechnianiu się mszyc,