Header Image

Jak dbać o gruszę w ogrodzie?

info.nokia6300.pl

Dzięki licznym odmianom gruszy, które osiągają różne wielkości, można wybrać taką, która będzie miała odpowiedni rozmiar do naszego ogrodu. Niektóre odmiany świetnie będą rosnąć w sadach, a inne w małych, przydomowych ogrodach.

Każdy działkowicz znajdzie coś dla siebie. Choć grusze to drzewka mało wymagające, to jednak wskazana jest dobra opieka.

Należy pamiętać, że młode drzewka potrzebują dużej ilości wody, dlatego konieczne będzie regularne podlewanie. Co roku na wiosnę powinno stosować się wieloskładnikowe nawozy mineralne lub nawozy organiczne, takie jak skoszona trawa czy obornik.

marzec w ogrodzie

Starszych drzewek, które są dobrze odżywione i zdrowe, nie trzeba nawozić. Grusze są zazwyczaj atakowane przez te same szkodniki, co jabłonie.

Najpopularniejszą chorobą jest parch gruszy, który zwalcza się przy pomocy oprysków. Nie należy także lekceważyć mszyc i owocówek, które powodują robaczywienie owoców.

Od razu gdy zauważymy niewielką ilość owadów, należy przeprowadzić opryskiwanie. Zapobiegawczo można zastosować ochronę chemiczną przed chorobami i insektami jeszcze wczesną wiosną.