Header Image

Etapy aranżacji ogrodu

Etapy aranżacji ogrodu
https://ciechagro.pl/pl/produkty/srodki-ochrony-roslin/produkty-uzupelniajace http://alechoinki.pl/oferta-lista/swierk-pospolity-ciety/

Samodzielna aranżacja ogrodu nie należy do zadań łatwych. Wymaga nie tylko dużego nakładu pracy, ale również sporej wiedzy, czasu i niekiedy pieniędzy. Projekt ogrodu można zlecić firmom specjalizującym się w tego typu pracach. Inną możliwością jest zaprojektowanie ogrodu samodzielnie. Jak się do tego zabrać? Pierwszym etapem projektowania ogrodu powinna być koncepcja, a więc pomysł na ogród. Na tym etapie powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, czego oczekujemy od ogrodu – tego, aby był miejscem spotkań z przyjaciółmi, czy miejscem samotnego wypoczynku.

www.gianlucamotta.com

W drugiej kolejności powinniśmy zadać sobie pytanie – ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić ogrodowi. Na tej podstawie możemy wybrać odpowiednie rośliny – bardziej lub mniej wymagające. Kolejny etap to aranżacja. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad ogólnym pomysłem i wyposażeniem. Następnie powinniśmy pomyśleć nad odpowiednimi roślinami i miejscem ich posadzenia względem tego, czy są światłolubne, czy nie. Na ostatnim etapie powinniśmy wybrać odpowiednie meble oraz dodatki takie jak lampy młodzieżowe, czy doniczki.