Ekologiczne sposoby zwalczania mszyc

http://www.ziemovit.pl/kalendarz/kwiecien

Rośliny ogrodowe często są narażone na masowe ataki mszyc. Właściciele ogrodów, gdy tylko zaobserwują występowanie tych szkodników w ogrodzie, najczęściej od razu decydują się na zwalczanie ich preparatami chemicznymi. Oto kilka ekologicznych sposobów na pozbycie się mszyc z ogrodu, które warto wypróbować. Mszyce nie przepadają za wonią niektórych roślin, dlatego warto je wykorzystać w walce ze szkodnikami. Cebula, czosnek, kolendra, lawenda i mięta mają działanie odstraszające.

choroby-zakazne.epidemie.com.pl

Posadzenie tych roślin w całym ogrodzie może spowodować zniechęcenie mszyc do osiedlania się. Jeśli mszyce występują w ogrodzie masowo, warto zastosować opryski i nawozy z roślinnych preparatów, które można przygotować samodzielnie. Zastosowanie znajdą takie rośliny jak: cebula, czosnek-nasiona, mniszek lekarski czy pokrzywa. Można także przygotować gnojówkę, umieszczając w naczyniu rośliny zalane wodą i pozostawiając pod przykryciem na kilka tygodni, aż sfermentują. Co ważne, wywary i wyciągi z roślin należy stosować od razu po przygotowaniu, gnojówkę można zachować do późniejszego wykorzystania.

Next Post

Co trzeba wiedzieć o mszycach?

sob Maj 20 , 2017
Mszyce to drobne owady w kolorze zielonym, żółto-zielonym lub czarnym. Na świecie występuje ponad 3 tysiące gatunków tych szkodników. Jeśli już pojawią się w ogrodzie, istnieje duże prawdopodobieństwo,