Domowe sposoby na załagodzenie objawów zaplenia oskrzeli

uczulenia

Nieleczone przeziębienie lub grypa często prowadzi do zapalenia oskrzeli. Katar, gorączka, ból gardła, męczący kaszel i duszności oraz ogólne osłabienie organizmu to główne objawy tej choroby. Trzeba wiedzieć, że przy takich dolegliwościach konieczna jest wizyta u lekarza i ustalenie sposobu leczenia.

Czasem konieczna jest antybiotykoterapia. Warto jednak wiedzieć, że domowe sposoby mogą skutecznie załagodzić objawy chorobowe i wspomóc kurację farmaceutykami. Przede wszystkim ważne jest, aby podczas leczenia pozostać w domu i dużo wypoczywać.

Z pomocą mogą przyjść inhalacje na bazie ziół lub olejków eterycznych. Wdychanie pary wodnej o aromacie majeranku lub szałwii bądź dodanie olejku o zapachu lawendy, sosny czy tymianku skutecznie rozrzedzi wydzielinę i przyspieszy oczyszczanie nosa. Ponadto należy spożywać płyny w dużych ilościach.

Wskazane są herbaty ziołowe, naturalne soki z owoców oraz woda mineralna. Właściwości łagodzące objawy zapalenia oskrzeli mają także: cebula, czosnek oraz miód.

Next Post

Zapalenie zatok – jak załagodzić objawy?

sob Mar 31 , 2018
Ból u nasady nosa, który rozchodzi się w okolice czoła i problemy z oddychaniem to objawy zapalenia zatok. To dosyć uciążliwe dolegliwości i w celu ich wyeliminowania należy skonsultować się z lekarzem, aby