Domowe sposoby na larwy w ogrodzie

Jeśli tylko zauważysz larwy w swoim ogrodzie, nie lekceważ ich. Musisz wiedzieć, że larwy chrabąszcza majowego – pędraki oraz larwy sprężyków – drutowce, to najgroźniejsze szkodniki roślin. Pewnie zastanawiasz się dlaczego? Otóż larwy uszkadzają łodygi i korzenie roślin, co powoduje ich więdnięcie i obumieranie.

Bardzo ważne jest, aby je prawidłowo rozpoznać i zacząć z nimi w odpowiedni sposób walczyć. Zwalczanie drutowców i pędraków warto zacząć od ograniczenia ich rozmnażania. Należy walczyć z nimi w słoneczne dni, wzruszając glebę, w której żerują.

Szkodniki wyrzucone na powierzchnię szybko giną. Warto się zastanowić nad likwidacją nieużytków i ugorów, bo to właśnie tam larwy żyją najchętniej. Trzeba także pozbyć się z ogrodu chwastów, zwłaszcza perzu, którym żywią się drutowce.

Domowym sposobem niszczenia drutowców może być wabienie ich ulubionymi roślinami. Można zasadzić w ogrodzie sałatę, a następnie zbierać larwy z jej korzeni. Dobrym rozwiązaniem może być zakopywanie w ziemi bulw ziemniaków, marchewki czy buraków, a następnie co kilka dni wymienianie i niszczenie zgromadzonych larw.

Next Post

Ekologiczne sposoby zwalczania mszyc

pt Maj 19 , 2017
Rośliny ogrodowe często są narażone na masowe ataki mszyc. Właściciele ogrodów, gdy tylko zaobserwują występowanie tych szkodników w ogrodzie, najczęściej od razu decydują się na zwalczanie ich