Dlaczego warto nawozić drzewa i krzewy owocowe?

Wielu właścicieli ogrodów zapomina o odpowiednim nawożeniu drzewek i krzewów owocowych lub uważa, że nie jest to konieczne. Nawet nie wiedzą w jak wielkim są błędzie.

Dlaczego nawożenie roślin owocujących jest tak bardzo ważne i jakie niesie korzyści ? Właściwe nawożenie drzew i krzewów owocowych jest istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym, ponieważ dostarczamy w ten sposób składniki pokarmowe. Znacząco wpływa to na wzrost i obfitość wydawanych owoców.

To właśnie nawozy sprawiają, że zebrane owoce są słodkie i soczyste. Trzeba wiedzieć, że regularne nawożenie w dużej mierze przekłada się na wielkość i jakość plonowania.

Ponadto dostarczają sporo substancji odżywczych, dzięki którym roślina zdrowo rośnie. Jeśli krzew rośnie od wielu lat w tym samym miejscu, nie będzie miało to dla niego znaczenia, jeżeli gleba będzie systematycznie nawożona, a przez to bogata w sole mineralne.

Drzewko, które nie jest dokarmiane z roku na rok słabnie i wydaje drobne owoce w niewielkich ilościach. Staje się także bardziej podatne na choroby i szkodniki oraz mniej odporne na niskie temperatury i mrozy.

Są to wystarczająco ważne argumenty, aby zadbać o drzewa i krzewy owocowe w ogrodzie.

Next Post

Pielęgnacja wrażliwej brzoskwini

czw Maj 11 , 2017
Mówi się, że brzoskwinie to jedne z najsmaczniejszych i najsłodszych owoców w ogrodzie. Jednakże drzewka są bardzo delikatne i wymagają szczególnej pielęgnacji. Drzewka brzoskwini należy sadzić w miejscach