Dbanie o jeżynę w ogrodzie

Jeżyna to smaczny owoc, który posiada właściwości zdrowotne i dietetyczne. Wiele babć wyleczyło wnuki z przeziębienia sokiem lub konfiturą z jeżyn, więc choćby dlatego warto uprawiać ten krzew w przydomowym ogrodzie. W jaki sposób o niego dbać? Jeśli decydujesz się na posadzenie jeżyny bezkolcowej w swoim ogrodzie, obowiązkowo musisz jej zapewnić słoneczne miejsce.

Jest to krzew ciepłolubny, więc warto go także odsłonić od mrozu i wiatru sadząc go w zaciszu, na przykład przy ścianie domu lub ogrodzeniu. Należy pamiętać, aby sadzić krzewy w odpowiednich odległościach od siebie. Zazwyczaj przyjmuje się, że odstęp powinien wynosić od 2 do 4 m, aby pędy mogły swobodnie rosnąć.

Jeżyna jest mało wymagającym krzewem i podlewać należy ją tylko w okresie długotrwałej suszy. Gdy jeżyna zacznie się rozrastać, warto zamontować podpórkę, do której przymocuje się długie pędy. Po zbiorze owoców należy przycinać starsze pędy tuż przy ziemi.

Te dłuższe można lekko skrócić. Trzeba także pamiętać, aby wiosną usuwać przemarznięte pędy. Odrosty, które wyrastają z korzeni jeżyny należy wyrywać.

www.superusmiech.com.pl

Takie zabiegi pielęgnacyjne pozwolą na obfite owocowanie.

Next Post

Rośliny wrzosowate w twoim ogrodzie

wt Sie 15 , 2017
Rośliny wrzosowate bardzo często urozmaicają wygląd naszych ogrodów nawet w szare jesienne dni, kiedy większość innych rabat nie zachwyca. Powód jest prosty – rośliny wrzosowate są nie tylko łatwe