Chirurgia urazowa

Istnieje wiele rozmaitych sytuacji, w których życie może nas zmusić do wizyty u chirurga. Szerokość problematyki, jaką może obejmować ta właśnie dziedzina medycyny jest tak ogromna, że nie sposób się dziwić temu, że tak wiele osób potrzebuje pomocy chirurga.

Po pomoc do takiego lekarza często zwracamy się w przypadku urazów. Chirurgia urazowa jest dosyć ściśle związana z ortopedią, czyli działem medycyny, który zajmuje się leczeniem chorób i urazów, które dotykają narządów ruchu.

W zakresie zainteresowań traumatologii, bo tak brzmi synonimiczna nazwa chirurgii urazowej, znajduje się między innymi operacyjne leczenie kości. Traumatolog zajmie się także przeprowadzaniem zabiegów w przypadku urazów stawów czy więzadeł.

W zakresie jego zainteresowań znajdą się też mięśnie czy ścięgna. Ze względu na częste występowanie tego typu urazów i ich szeroki zakres, korzystanie z pomocy chirurgów urazowych i ortopedów jest dosyć powszechne.

Zwracamy się do nich w przypadku wszelkich złamań, zwichnięć czy naderwań.

Next Post

Ból zęba – jak go zwalczyć domowymi sposobami?

śr Mar 21 , 2018
Jednym z najbardziej uciążliwych bólów jest ból zęba. Wszyscy dobrze wiemy, że bolący ząb nie pozwala się skoncentrować ani na pracy, ani na śnie. Często się zdarza, że zanim dojdzie do konsultacji