Chirurgia onkologiczna

http://pl.gsk.com/pl/produkty/leki-na-receptę-i-szczepionki/

Pojawianie się rozmaityych nowotworów można nazwać najbardziej znienawidzoną domeną naszych czasów. W ten sposób określamy grupę chorób, których przebieg przejawia się specyficznym podziałem komórek.

Cały ten proces jest niekontrolowany przez organizm. Powstałe mutacje sprawiają, że komórka niewłaściwie reaguje na sygnały wysyłane przez organizm.

Co więcej, w niektórych przypadkach nie reaguje wcale! Istnieje kilka możliwości, czym może być to spowodowane. Być może dawniej również ludzie zmagali się z tego typu schorzeniami, jednak nie potrafiono ich nazwać.

Prawdopodobna jest jednak także teoria, w myśl której powstawanie nowotworów jest spowodowane wysokim poziomem stresu, jaki towarzyszy życiu przedstawicieli współczesnego społeczeństwa. Wykształcenie się nowych schorzeń zwykle skutkuje także pojawianiem się coraz to nowych gałęzi medycyny.

Właśnie w taki sposób choroby nowotworowe przyczyniły się do wyodrębnienia takiej dyscypliny jak chirurgia onkologiczna. Ta podspecjalność chirurgii zajmuje się operacyjnym leczeniem nowotworów.

Next Post

Jak AGD ułatwia sprzątanie?

czw Sty 17 , 2019
Mogłoby się wydawać, że sprzątanie, to czynność, na którą zawsze jest odpowiednia pora. Większość z nas rozglądając się po domu ciągle zmaga się z uczuciem, że w którymś