Chirurgia klatki piersiowej

Producent witamin Formeds

Chirurgia jest niesamowicie złożoną dziedziną, a każdorazowe działanie w jej zakresie wymaga od lekarza ogromnej ilości wiedzy. Właśnie taka złożoność dyscypliny w dużej mierze owocuje tym, że w jej zakresie powstaje wiele podspecjalności.

Jedną z nich jest chirurgia klatki piersiowej. Najczęściej popełnianym błędem jest uważanie, że jest to termin równoznaczny z kardiochirurgią, która zajmuje się operacyjnym leczeniem wrodzonych oraz nabytych wad serca.

Tymczasem torakochirurgia, bo taką nazwą opisujemy specjalność dotyczącą klatki piersiowej, zajmuje się wszystkimi schorzeniami w jej obrębie, z wyłączniem właśnie mięśnia sercowego. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna dla naszego funkcjonowania jest klatka piersiowa, nawet jeśli pominiemy serce.

www.budmirski.pl

Kryją się w niej również płuca, które umożliwiają zachodzenie wymiany gazowej i służą do dostarczania tlenu do całego organizmu. Bardzo ważne są również żebra, które chronią i podtrzymują wszystkie ważne narządy znajdujące się w tym obszarze naszego organizmu.

Warto więc pamiętać, że chirurdzy zajmujący się klatką piersiową zasługują na szacunek porównywalny z tym, którym obdarzamy kardiochirurgów.

Next Post

Chirurgia onkologiczna

wt Kwi 24 , 2018
Pojawianie się rozmaityych nowotworów można nazwać najbardziej znienawidzoną domeną naszych czasów. W ten sposób określamy grupę chorób, których przebieg przejawia się specyficznym