Ból zęba – jak go zwalczyć domowymi sposobami?

www.mikrofinanse4all.pl

Jednym z najbardziej uciążliwych bólów jest ból zęba. Wszyscy dobrze wiemy, że bolący ząb nie pozwala się skoncentrować ani na pracy, ani na śnie. Często się zdarza, że zanim dojdzie do konsultacji ze stomatologiem, musimy trochę poczekać. Warto wtedy zastosować domowe sposoby, dzięki którym ból zostanie załagodzony lub całkowicie zniknie.

Jeżeli ból jest wywołany stanem zapalnym jamy ustnej, można stosować płukanki z rumianku lub szałwii. Działają one łagodząco oraz dezynfekująco. Wiele osób sięga także do starego sposobu, ale równie skutecznego, czyli do żucia goździków, które także mają właściwości przeciwbólowe. Można także przykładać do bolącego zęba waciki nasączone olejkiem goździkowym, który załagodzi ból i występujący stan zapalny.

Jeśli bólowi towarzyszy opuchlizna policzka, należy przykładać zimny kompres. Ponadto należy unikać jedzenia po stronie bolące zęba. Jeśli leki dostępne bez recepty oraz domowe sposoby nie przynoszą rezultatów, należy nie zwlekać i natychmiast udać się do stomatologa. W szczególnych przypadkach i przy silnych bólach zostaniemy przyjęci bez kolejki.

Next Post

Domowe sposoby na załagodzenie objawów zaplenia oskrzeli

śr Mar 28 , 2018
Nieleczone przeziębienie lub grypa często prowadzi do zapalenia oskrzeli. Katar, gorączka, ból gardła, męczący kaszel i duszności oraz ogólne osłabienie organizmu to główne objawy