Header Image

Biedronka – naturalny wróg szkodników roślin

Biedronka – naturalny wróg szkodników roślin
www.brzewski.edu.pl nawóz uniwersalny do roślin

Nie każdy wie, że nie wszystkie owady stanowią niebezpieczeństwo dla roślin w naszym ogrodzie. Sięgnięcie po preparaty chemiczne w walce ze szkodnikami może wyniszczyć pożyteczne owady, które są naszymi sprzymierzeńcami.

www.kznh.org

Podejmując działania w celu pozbycia się insektów z ogrodu, warto wiedzieć, które z nich są naturalnymi wrogami, i jak można stworzyć im warunki do rozwoju. Jednym z pożytecznych owadów są chrząszcze biedronkowate.

Biedronki są najbardziej pomocne w walce ze szkodnikami ogrodowymi. Zarówno larwy biedronek, jak i osobniki dorosłe, zjadają mszyce.

Jako ciekawostkę podaje się, że jedna larwa biedronki może zjeść nawet kilkaset mszyc. Poza tym, żywią się tarcznikami, miodówkami, przędziorkami oraz młodymi larwami motyli.

Przy tworzeniu korzystnych warunków dla życia biedronek, należy pamiętać, aby nie ścinać trawy zbyt krótko oraz aby przed zimą zostawić trochę suchych liści w ogrodzie, aby owady te mogły przezimować. Warto wiedzieć, że wczesnowiosenne opryski chemiczne stanowią dla nich duże zagrożenie.