Aronia – krzew, który nie ma dużych wymagań

www.budowascian.com.pl

Owoce aronii słyną z doskonałych właściwości leczniczych. Warto posadzić ten krzew w swoim ogrodzie, ponieważ soki z aronii są bogate w witaminy i składniki odżywcze, które pomagają się bronić nie tylko przed jesiennym przeziębieniem, ale także przed miażdżycą. Wbrew pozorom aronia jest krzewem mało wymagającym i łatwo się ją uprawia. Można powiedzieć, że jest to roślina idealna.

Oto kilka wskazówek odnośnie pielęgnacji tego krzewu. Aronia powinna rosnąć w miejscu dostatecznie nasłonecznionym. W przeciwnym razie krzew będzie słabiej owocował. Wyjątkowa odporność aronii na mrozy i szkodniki sprawia, że nie musimy szczególnie dbać o ten krzew.

Co więcej, nie należy jej często podlewać, poza okresem dojrzewania owoców. Wtedy należy uważnie obserwować roślinę czy nie potrzebuje więcej wody. Ma to znaczący wpływ na wielkość plonów. Ochronne opryski nie są konieczne, ponieważ krzew nie jest podatny na obecność chorób i szkodników.

Luty w ogrodzie

Co jakiś czas warto tylko przyciąć słabe pędy, które znajdują się tuż przy ziemi.

Next Post

Przycinanie drzewek czereśni

pt Mar 24 , 2017
Czereśnie to drzewka często spotykane w sadach i ogrodach. Soczyste owoce dojrzewają bardzo wcześnie, a jeśli przestrzega się podstawowych zaleceń uprawy, jest ich bardzo dużo. Najważniejszym zabiegiem