Aranżacja ogrodu z myślą o dzieciach

www.donmiko.it https://ogrodybotanika.pl/uslugi-ogrodnicze

Ogród jest nieodłączną częścią domu, i tak jak każdy z domowników ma wygospodarowaną pewną przestrzeń dla siebie w domu, również powinien mieć ją w ogrodzie. Oczywiste jest, że nie każdy z domowników może być zapalonym ogrodnikiem i nie każdy z domowników będzie spędzał w ogrodzie taką samą ilość czasu.

https://witek.pl/lozka/

Ważne jest jednak to, aby ogród zaaranżować w taki sposób, aby każdy znalazł w nim przestrzeń dla siebie. Dotyczy to również dzieci.

Bardzo ważne jest, aby spędzały one jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, które jest niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Aby zmotywować dziecko do zabaw w ogrodzie, zaprojektuj go tak, aby twoje pociechy chciały spędzać w nim każdą walną chwilę.

http://ogrodybotanika.pl/uslugi-ogrodnicze

Doskonałym pomysłem będzie wygospodarowanie przestrzeni na mini plac zabaw – z bujawkami, piaskownicą, zjeżdżalnią, czy konikami bujanymi. Innym ciekawym pomysłem może okazać się domek na drzewie lub mini altankach, która będzie dziecięcym azylem.

Dzięki temu twoje dziecko poczuje, że ogród jest również jego miejscem, w którym może się bawić i uczyć.

Next Post

Porady dotyczące aranżacji żywopłotu

czw Sie 11 , 2016
Krzewy tworzące żywopłot są ciekawymi i bardzo wdzięcznymi roślinami. Z reguły nie wymagają one szczególnej pielęgnacji. Do prawidłowego wzrostu potrzebują zaledwie wody, a niektóre