Aranżacja ogrodu spójnego z domem

projektowanie zieleni warszawa środek owadobójczy

Bardzo często ogród stanowi część domu. Jest z nim nieformalnie połączony.

Dlatego tak ważne jest, aby projekt ogrodu był spójny z koncepcją domu. Projektowanie wnętrz Poznań i zaaranżowanie ogrodu w taki sposób, aby był spójny z otoczeniem, w tym domem, nie należy do zadań łatwych.

Nie jest to jednak niemożliwe i nie trzeba zlecać tego zadania specjalistycznym biurom projektowym. Ty sama najlepiej wiesz w jakim charakterze utrzymany jest twój dom.

Czy jest otwarty, czy zamknięty na ogród. W obu przypadkach ogród może być spójny z domem.

Najważniejsze w aranżacji ogrodu spójnego z domem jest projektowanie go zgodnie z otoczeniem. Jeśli twój dom jest otwarty na ogród, pozwól zieleni „wejść do domu”. Takie rozwiązanie może zapewnić aranżacja ogrodów Wrocław.

Postaw na rośliny na tarasie i trochę wolnej przestrzeni. Domy zamknięte na ogród staraj się wzbogacić roślinnością.

Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku mogą okazać się krzewy posadzone tuż przy elewacji lub rabaty z kwiatami. Dodatkowo, aby uzyskać jeszcze większą spójność warto zastanowić się nad ziołami doniczkowymi, umiejscowionymi na kuchennym oknie, za którym znajduje się widok na ogród.

Next Post

Opuchlaki - szkodniki liści

śr Mar 1 , 2017
Uszkodzone liście w ogrodzie to znak, że w ogrodzie pojawił się jakiś nieproszony gość. Kto to taki? To opuchlak – owad z rzędu chrząszczy w ciemnym kolorze z charakterystycznymi plamkami.