Aranżacja ogrodu łatwego w utrzymaniu

prace ogrodowe w marcu

Uwielbiasz spędzać czas w ogrodzie, jednak zdecydowanie bardziej wolisz w nim wypoczywać, niż pracować? Zaaranżuj ogród łatwy w utrzymaniu. Taki, który nie będzie kosztował cię wiele pracy i nie pochłonie zbyt dużo czasu. Najważniejsza w ogrodach łatwych w utrzymaniu jest ich przemyślana aranżacja.

Przede wszystkim powinnaś zaprojektować ogród w taki sposób, aby nie wymagał on codziennej pielęgnacji. Powinnaś skupić się na sadzeniu roślin nie wymagających poświęcania im zbyt wiele uwagi. Powinnaś wybrać rośliny, które są piękne, ale zarazem nie wymagają codziennego podlewania, czy systematycznego przycinania.

Trwa wymaga koszenia, dlatego zdecyduj się na nią na niewielkiej powierzchni ogrodu. Niech będzie tylko dodatkiem. Na pozostałej części powierzchni możesz zdecydować się na bardziej nowoczesne rozwiązania np.

ścieżki wykonane z drewna, ozdobne kamienie, czy korę. Zawsze marzyłaś o tym, aby mieć żywopłot? Zdecyduj się na takie gatunki krzewów iglastych, które nie wymagają utrzymywania odpowiednich kształtów. Meble do ogrodu wybierz solidne, ale nie wymagające nieustannego czyszczenia.

Doskonałym rozwiązaniem będą meble drewniane.

Next Post

Dlaczego warto aranżować ogród samodzielnie

pt Wrz 23 , 2016
Na polskim rynku funkcjonuje niezliczona ilość firm zajmujących się aranżacjami ogrodów. Warto jednak zdać się na własne możliwości, puścić wodze fantazji i zaaranżować ogród samodzielnie.